Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Jak łatwo rozliczyć różnice kursowe?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

Jak łatwo rozliczyć różnice kursowe? Prowadzenie własnej firmy wymaga rzetelności i uważnego pilnowania terminów. W ciągu roku jest kilka dat określających dopełnienie pewnych urzędowych formalności, o których żaden przedsiębiorca zapomnieć nie może. Jedną z takich dat jest koniec pierwszego miesiąca roku obrotowego, kiedy to trzeba zawiadomić pisemnie naczelnika urzędu skarbowego, jeśli zdecydowaliśmy się na rachunkowe rozliczenie różnic kursowych.METODA RACHUNKOWAWarto jednak pamiętać, że metoda rachunkowa obliczania różnic kursowych wymaga spełniania dwóch warunków (art. 9b ust. 3 ustawy o CIT i...

Dodany przez Michalina Jaworska | 2015/07/16

Jak łatwo rozliczyć różnice kursowe?