Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Toner Epson

Skojarzone z tym artykułem: biuro, biznes, materiały eksploatacyjne

Toner Epson (...) Powstało wiele firm, które oferują tusze oryginalne HP a także tonery regenerowane, a więc nabijane po zużyciu po raz kolejny tuszem albo proszkiem drukującym. Popularne stały się również komplety do indywidualnego doładowywania wykorzystanych kaset laserowych i atramentowych. Markowy toner lub tusz to pewność długotrwałej pracy drukarki - przekonują producenci oryginalnych (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2020/04/16

Toner Epson

Medale i nagrody

Skojarzone z tym artykułem: biznes, firma, grawerowanie, ploter, pracownik, przemysł, usługi

Medale i nagrody (...) Tradycja nagradzania zwycięzców różnych konkurencji sięga starożytności. Co prawda wtedy nikt nie słyszał o medalach (bo także nie było wiadome jak grawerować na nich bez zbytniej straty materiału, co zapewnia dzisiejszy używany (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2017/09/13

Medale i nagrody

Ściąganie długów z Norwegii

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Ściąganie długów z Norwegii (...) Odkąd Polska została członkiem Unii Europejskiej, wielu lokalnych przedsiębiorców zaczęło prowadzić interesy z zagranicznymi inwestorami. Norwegia, mimo iż nie jest członkiem wspólnoty, również umożliwiła taką opcję. Niestety, prowadząc własną działalność niekiedy można trafić na nieuczciwą osobę. W takiej sytuacji, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest różnica pomiędzy Polską a Norwegią w systemie ściągania długów? Niestety jest, i to spora. Z uwagi na ogromne różnice legislacyjne windykacja w Norwegii może być (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2017/04/22

Ściąganie długów z Norwegii

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO (...) Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na podjęcie własnej działalności gospodarczej, co za tym idzie, pojawia się coraz więcej problemów związanych z finansami, rachunkowością. Nie oznacza to, że osoby cywilnoprawne, nieprowadzące własnego biznesu, nie mają trudności z rozliczeniami. Tyle firm... Którą zatem wybrać? Z tego powodu (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2016/05/15

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO

Kancelaria prawna z Wałcza - Piotr Waśko

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, pieniądz, piła, porady, prawnik, prawo, wałcz

Kancelaria prawna z Wałcza - Piotr Waśko (...) Szukając porady prawnej w północno-zachodniej części Polski warta odwiedzenia jest kancelaria prawna z Wałcza. Oferuje ona kompleksowe usługi prawne zarówno z zakresu prawa cywilnego, ale (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2016/03/28

Kancelaria prawna z Wałcza - Piotr Waśko

Zawód tajemniczego klienta od podszewki

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Zawód tajemniczego klienta od podszewki (...) Statystyki dowodzą, że najczęstszą przyczyną rezygnacji klientów z usług świadczonych przez daną firmę jest niezadowolenie z obsługi. Mówią również, że jedynie kilka procent rozczarowanych kontaktami z pracownikami osób składa skargi lub w inny sposób informuje o swoich odczuciach. Odpowiedzią wielkich przedsiębiorstw na to zjawisko jest przeprowadzenie badań (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2015/12/23

Zawód tajemniczego klienta od podszewki

Korzystne ubezpieczenia dla firm

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Korzystne ubezpieczenia dla firm (...) Prowadzenie firmy to skomplikowane zadanie, szczególnie że należy myśleć o wielu różnych rzeczach i nie można sobie pozwolić na żadne błędy. Dlatego też czasami warto poszukać sposobu na to, aby przynajmniej część odpowiedzialności przerzucić na inne firmy lub osoby, bo wtedy nie trzeba będzie przez cały czas zastanawiać się nad tym, czy wszystko jest w porządku, tylko będzie można zwyczajnie skupić się na pracy. Osoby, które chciałyby zainwestować w ubezpieczenie firmy powinny zdać sobie sprawę, że nawet jeżeli takie pieniądze wydają się duże, to w razie jakiegokolwiek (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2015/05/26

Korzystne ubezpieczenia dla firm

Kulisy organizacji eventu

Skojarzone z tym artykułem: biznes, eventy, finanse, pieniądz, tłumaczenia

Kulisy organizacji eventu (...) Nachodzi wiosna. To czas przyjęć, festynów, koncertów oraz bankietów. Jeśli przed Tobą również stoi wyzwanie zorganizowania wydarzenia wiesz z pewnością jak stresujące i trudne to zajęcie. Organizacja eventów wymaga wyboru odpowiedniej lokalizacji, zadbania o odpowiednią oprawę muzyczną, menu, atrakcje dla zaproszonych gości (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2015/04/03

Kulisy organizacji eventu

Dobry pomysł na firmę.

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse

Dobry pomysł na firmę. (...) Dążąc do uzyskania jak największych przychodów wielu z nas zastanawia się nad możliwością założenia własnej działalności gospodarczej. Najlepiej rozpocząć swe działania w dziedzinie, w której czujemy się mocni, ponieważ mamy pewność swoich umiejętności. W ten sposób niektórzy otwierają firmy budowlane, inni warsztaty samochodowe, a jeszcze inni stają się zarządcami firm, które z czasem zyskują na sile i stają się coraz większe. Ciekawą alternatywą, która może być bardzo dochodowa jest założenie kantoru i świadczenie usług wymiany walut.Z takimi usługami miał do czynienia chyba każdy z nas. Jest to miejsce, w którym możemy kupić lub sprzedać obce waluty. Aby zostać (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2015/03/30

Dobry pomysł na firmę.

W co aktualnie warto inwestować.

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, inwestowanie

W co aktualnie warto inwestować. (...) Na rynku znajdziemy niezliczone możliwości zainwestowania naszych pieniędzy - największe znaczenie mają jednak wszystkie metody oparte na giełdzie oraz jej wynikach - czy to bezpośrednie inwestycje w akcje, czy nawet fundusze inwestycyjne opierające się właśnie na inwestycjach giełdowych. Rzadko kiedy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że istnieją jeszcze alternatywne możliwości inwestowania naszych pieniędzy. Specjalistą w tym segmencie jest Dom Maklerski.. W co zatem możemy jeszcze zainwestować (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2014/10/03

W co aktualnie warto inwestować.

Kim jest i czym się zajmuje tłumacz przysięgły

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, pieniądz, tłumaczenia

Kim jest i czym się zajmuje tłumacz przysięgły (...) W związku z emigracją zarobkową Polaków coraz częściej zaczęło rosnąć zapotrzebowanie na usługi związane z tłumaczeniem. Szczególnym rodzajem tłumaczeń zajmuje się tzw. Tłumacz przysięgły, który zajmuje się tłumaczeniem dokumentów, na potrzeby urzędów. Kim jest tłumacz przysięgły?Tłumacz przysięgły to przede wszystkim osoba zaufania publicznego, która zajmuje się tłumaczeniem oraz poświadczaniem za zgodność dokumentów na potrzeby urzędów Polskich jak i zagranicznych.Jak zostać tłumaczem (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2014/07/04

Kim jest i czym się zajmuje tłumacz przysięgły

Z wizytą na targach

Skojarzone z tym artykułem: biznes, marketing, targi

Z wizytą na targach (...) Targi są miejscem spotkań wielu wystawców ale i firm zainteresowanych produktami z danej dziedziny, stąd opinia, że profesjonalna ekspozycja produktu to niezbędny element skutecznego marketingu. Produkty reklamowane na odpowiednich ekspozytorach, czy stojakach są najczęściej dostrzegane i kupowane przez klientów. Stojaki reklamowe na ulotki produkowane przez profesjonalne firmy charakteryzują się różnorodnością kształtów (kwadraty, prostokąty, stożki), sposobem montażu (stojące, wiszące), z przegródkami, półkami, wszystko to uwarunkowane jest wymaganiami kontrahenta i rodzajem produktu jaki będzie reklamowany. Ważną rzeczą jest materiał z jakiego będą wykonane, uzależnione to jest od gabarytów i ciężkości reklamowanego produktu. Dla wyrobów lekkich może to być (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2014/06/17

Z wizytą na targach

Dobre inwestycje

Skojarzone z tym artykułem: banki, biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Dobre inwestycje (...) będą najlepsze dla twojej firmy. Czy zagubiłeś się i wahasz się z podjęciem decyzji, czy chcesz zaciągnąć kredyt na dom czy też kredyt na mieszkanie, zachodzisz w głowę, czy lepiej sfinansować zakup samochodu poprzez leasing czy kredyt samochodowy, nie wiesz jakie będą dodatkowe koszty, jakie bank doliczy sobie za używane przez ciebie karty kredytowe, wahasz się nad podjęciem decyzji, czy lepszy jest kredyt mieszkaniowy we frankach czy może kredyt mieszkaniowy w złotówkach - skorzystaj z naszych bezpłatnych porad. Na rynku odnajdziemy dziś (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/03/22

Dobre inwestycje

Jak założyć swój biznes?

Skojarzone z tym artykułem: biznes, inkubatory biznesu, pieniądz, przedsiębiorstwa

Jak założyć swój biznes? (...) Załóżmy, iż masz już pieniądze na start a także wiesz już, na czym opierać się będzie twój biznes. Okazuje się niestety, że masz zbyt mało środków na prowadzenie biznesu w dalszym horyzoncie czasowym zanim własna firma zacznie na siebie zarabiać. Dochodzisz do wniosku, że potrzebny jest ci inwestor finansowy z pokaźnym portfelem. Nie jest to zbyt dobra informacja, gdyż rodzi ona dalsze komplikacje i problemy. Im bardziej twoja inwestycja wymaga pieniędzy tym trudniej będzie ci wyszukać a także namówić do tej inwestycji potencjalnego inwestora. Mam już dość tyrania na etacie w korporacji. Gdy (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/01/03

Jak założyć swój biznes?

Wypadek na drodze

Skojarzone z tym artykułem: biznes, prawo, usługi

Wypadek na drodze (...) Funkcjonowanie w ruchu drogowym jest czynnikiem który w znaczący sposób warunkuje nasze bezpieczeństwo. W zależności o tego jak bardzo jesteśmy rozważni, ostrożni i zaangażowani myślowo właśnie w te kwestie, skupiamy się mniej, czy też bardziej na sytuacjach zachodzących w ruchu drogowym . To z kolei warunkuje stopień bezpieczeństwa jaki jesteśmy w stanie zapewnić innym uczestnikom.Bardzo często nieodpowiedzialne zachowania na drodze, brak uwagi i zburzenia koncentracji oraz wiele pokrewnych elementów związanych z tą kwestią, przyczyniają się do wzrostu częstotliwości wypadków drogowych. Jest to element bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia uczestników ruchu, choć (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2013/12/21

Wypadek na drodze

Kredyt hipoteczny dla firm

Skojarzone z tym artykułem: banki, biznes, ekonomia, finanse

Kredyt hipoteczny dla firm (...) pomoże i doradzi w każdej problemowej sytuacji. . Do rachunku otrzymujesz pakiet kart kredytowych i płatniczych, które ułatwią Ci rozporządzanie środkami finansowymi w wielu miejscach w kraju, Europie i świecie. Możesz także korzystać z usługi SMS, dzięki której pozostaniesz zawsze live w temacie wykonywanych transakcji pieniężnych. Do rachunku otrzymujesz zestaw kart płatniczych i kredytowych, które ułatwią Ci rozporządzanie gotówką w wielu miejscach w kraju, Europie i świecie. Tylko u nas zaproponujemy (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2013/12/18

Kredyt hipoteczny dla firm

Warszawa jest miejscem licznych możliwości

Skojarzone z tym artykułem: biuro, biznes, finanse, podatki

Warszawa jest miejscem licznych możliwości (...) pozwalają znaleźć trwałe miejsce na rynku. Każda firma musi mieć dobrą i rzetelną księgowość, czyli obsługę księgową. Najlepiej, gdy znajduje się ona poza firmą, ponieważ wówczas możliwości są większe – można oszczędzić na pensjach pracowników, składkach, podatkach i wszystkich kłopotach związanych z chorobami i wszelkimi sprawami pracowniczymi. Pracodawca stara się oszczędzać tam, gdzie to jest możliwe i trudno ich o to winić. Nie jest to nic nadzwyczajnego.Działanie poza firmą ma wiele plusów i niesie ze sobą liczne korzyści. A takie (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2013/12/10

Warszawa jest miejscem licznych możliwości

Zabezpiecz swoją przyszłość

Skojarzone z tym artykułem: biznes, pieniądz, ubezpieczenia

Zabezpiecz swoją przyszłość (...) Jak to właściwie jest z naszą służbą zdrowia? Czy służba zdrowia jest państwowa czy prywatna? Pogawędzimy teraz o ubezpieczeniach zdrowotnych w naszym kraju. Literalnie każdy obywatel RP przesyłający składki do NFZ ma prawo do bezpłatnej opieki medycznej. W rzeczywistości objawia się to tak, że listy zapisanych na planowe zabiegi albo operacje szpitalne czy też kolejki do lekarzy specjalistów na konsultacje są tak rozbudowane, że zazwyczaj po prostu chory nie zdąży poddać się leczeniu a jego stan zdrowia się pogorszy. Nierzadko ubezpieczenia medyczne łączą w sobie kilka typów ubezpieczeń. Swoim obszarem obejmują przede wszystkim prywatną opiekę medyczną, a więc koszty leczenia ambulatoryjnego, szpitalnego czy urazowego, ale co ciekawe w skład umów medycznych włączane są także dodatkowe opcje takie jak: ubezpieczenia na życie lub ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków). Dzięki zakupowi takiego typu polisy pakietowej oszczędzamy i za wszystko płacimy taniej niż w przypadku, gdybyśmy rozłącznie nabyli ubezpieczenie na życie w innym towarzystwie ubezpieczeniowym a osobno ubezpieczenie medyczne w innej firmie ubezpieczeniowej. W jakim miejscu można (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2013/11/17

Zabezpiecz swoją przyszłość

Rejestrowanie godzin pracy

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Rejestrowanie godzin pracy (...) Do prowadzenia ewidencji czasu pracy jest zmuszona każda firma. Obowiązek szczegółowej ewidencji czasu pracy to przymus dla każdej firmy, ale i przy okazji bodziec do redukcji zbędnych kosztów funkcjonowania firmy. Określają to przepisy kodeksu pracy - a dokładnie art. 149 i rozporządzenia Ministra Pracy. Nawet jeśli zatrudniona jest tylko jedna osoba firma musi prowadzić dla niej osobny wykaz, obejmuje to wszystkich zatrudnionych niezależnie od umowy i stosunek prawny. W ewidencji powinny znaleźć się takie informacje jak:Wszystkie firmy mają narzucony obowiązek zapisywania tak zwanej ewidencji czasu pracy osób zatrudnionych dla poprawnego obliczania wynagrodzenia. Nie ma znaczenia ilość zatrudnionych osób czy rodzaj prowadzonego przedsiębiorstwa. Reguluje to artykuł 149 k.p., niemniej jednak nie formułuje dokładnie co powinna poprzednio napomknięta ewidencja obejmować . Robią to dopiero odpowiednie rozporządzenia Ministra Pracy z 28.05.1996r. Na ich mocy karty ewidencji czasu pracy (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2013/10/24

Rejestrowanie godzin pracy

Sprawne zarządzanie projektami

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, rekrutacja

Sprawne zarządzanie projektami (...) Business Solutions to nowoczesna firma z branży doradztwa personalnego i zarządczego. W obszarze zainteresowania przedsiębiorstwa znajdują się takie usługi jak: doradztwo personalne, zarządzanie projektami, rekrutacja i selekcja pracowników, doradztwo zarządcze. W ramach doradztwa zarządczego oferujemy naszym klientom konsulting w obszarze zarządzania strategicznego i organizacji wewnętrznej firmy. W ramach tego świadczenia pomagamy w opracowaniu zasadniczych dla każdej firmy elementów, a zatem misji, wizji a także strategii firmy. Opierając się na zdobytym doświadczeniu a także naszej bogatej wiedzy nadzorujemy proces (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2013/10/12

Sprawne zarządzanie projektami

Zdobywamy fundusze UE

Skojarzone z tym artykułem: biznes, biznesplan, dotacje, finanse

Zdobywamy fundusze UE (...) Dla naszego kraju w latach 2007-2013 zarezerwowano kwotę 90 mld euro. Dla szpitali, urzędów, gmin a także innych jednostek publicznych tworzony jest lokalny program rewitalizacji. Na terenie Polski powstało wiele instytucji, które oferują pomoc w procesie ubiegania się o dotacje. Również w tych tematach Nasza pracownia ma duże doświadczenie a także zdobyła setki euro dla miast na szkolenia dla pracowników a także dla firm na (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2013/09/18

Zdobywamy fundusze UE

Przemysłowe procesy

Skojarzone z tym artykułem: biznes, usługi

Przemysłowe procesy (...) podmiot gospodarczy proponuje powłoki teflonowe o zastosowaniu przemysłowym oraz powłoki standardowe powszechnie stosowane w artykułach gospodarstwa domowego. Spełniają one europejskie wymagania w zakresie dopuszczania do kontaktu z żywnością.Nelvi jest przedsiębiorstwem, specjalizującą się w wykonywaniu usług w zakresie powłoki teflonowe, powłoki nieprzywieralne, nakładania antyadhezyjnych powłok fluoropolimerowych czy powłoki techniczne. Wykorzystując wyjątkowe właściwości polimerów fluorowych (np. PFA, FEP, PTFE), przedsiębiorstwo zmierza ku podwyższaniu parametrów użytkowych i funkcjonalności powlekanych części urządzeń oraz wyrobów końcowych.Aplikowane przez NELVI powłoki, wytwarzane są przez światowych liderów w dziedzinie wytwarzaniu teflonu nieprzywieralnej.Tak więc powłoki techniczne, powłoki nieprzywieralne czy powłoki teflonowe wykorzystywane są obecnie w różnych dziedzinach przemysłu, ukazując szeroki wachlarz zastosowań począwszy od materiałów powszechnego użytku jak np. części i elementy w skomplikowanej (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2012/05/29

Przemysłowe procesy