Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Michalina Jaworska | 2014/01/04

Czy mniejsze podatki są możliwe?
Niższe podatki lub też całkowity ich brak od pewnych dochodów to dzisiaj marzenie wielu przedsiębiorców.

Stanowią one bowiem niezwykle dużą część odprowadzanych do Skarbu Państwa przychodów. Nie dziwi więc fakt, ze wielu z nich stara się znaleźć jak najkorzystniejszy lecz oczywiście zgodny z prawem sposób na to, aby móc zarabiać i jednocześnie płacić niższe podatki.

Dobrym sposobem może być otwarcie działalności poza granicami kraju, co obecnie nie jest zbyt trudne. Od czasu wejścia do Unii Europejskiej można bez problemu zarówno prowadzić jak też zakładać firmy poza granicami kraju.  Miejscem, które przyciąga coraz więcej osób jest między innymi Cypr, gdzie stawki podatku dochodowego są niezwykle niskie, a od wielu przychodów firm nie ma ich wcale. Dlatego bardzo często kraj ten jest określany jako raj podatkowy. Jednak aby móc prowadzić w tym kraju działalność, musi być ona założona zgodnie z określonymi przepisami.

Najczęściej wybieraną metodą jest otwieranie spółek. Spółki off-shore to te, które otwarte ostały zgodnie z przepisami danego kraju, nawet jeżeli ich udziałowcami są obywatele innych państw. Na Cyprze tego typu spółki mogą istnieć na niezwykle korzystnych zasadach. Taki rodzaj działań, które zmierzają do obniżenia podatku przy legalnym wykorzystaniu dostępnych narzędzi, w  tym właśnie możliwości zakładania firm poza krajem, określany jest jako optymalizacja podatkowa. Spółka posiada zazwyczaj konto zagraniczne, co jest konieczne do prowadzenia działalności, biuro oraz często musi zatrudnić przynajmniej jednego pracownika z Cypru.

Obecnie coraz częściej planowanie podatkowe wielu firm obejmuje właśnie taki sposób działania, jest on bowiem niezwykle korzystny. Jednak Cypr nie jest jedynym miejscem, gdzie otwierane są tego typu spółki jako raje podatkowe określane jest bowiem coraz więcej państw, ze względu właśnie na bardzo korzystne warunki. Przedsiębiorcy zazwyczaj mają dzisiaj bardzo dobrą wiedzę na temat tego, gdzie najlepiej opłaca się prowadzić działalność.
Podmiotem cypryjskim, który pomaga w założeniu optymalnych struktur do celów podatkowych na Cyprze jest firma www. Więcej informacji na temat spółek na Cyprze znaleźć można na stronie aw-offshore.com.

Fotorelacja


finanse
ekonomia
pieniądz