Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/12/08

Czyste biuro w praktyce
Czy lubimy czyste, przyjemnie wyglądające pomieszczenia?
Z pewnością tak.

W domu generalnie dbamy o porządek we własnym zakresie, jednak w przypadku biur czy firm nie sposób przecież oczekiwać, żeby sprzątali pracownicy. W tej kwestii nasuwa się kolejna refleksja – nie można doprowadzić do sytuacji, żeby biurka lub inne stanowiska pracy nie zostały wytarte na przykład z kurzu.

Oczywiście, zanim pracownik o siódmej rano usiądzie do nieposprzątanego biurka, zetrze kurz chociażby chusteczką higieniczną, ale nie będzie to dobrze świadczyło o pracodawcy, który powinien zadbać o porządek w pomieszczeniach biurowych czy firmowych.

Sprzątanie biur (np. na ltw.info.pl) obejmuje z reguły kompleksowe usługi, od podłóg zaczynając, na myciu okien kończąc. Zatrudnieni pracownicy sprzątający pomieszczenia to osoby wykwalifikowane, przygotowane do wykonywania swojej pracy. Jest to o tyle ważne, że do ich obowiązków należy także czyszczenie urządzeń lub okien na wysokościach, toteż sprzątanie firm musi być bezpieczne.

Zatrudnienie firmy sprzątającej to dopiero początek drogi zmierzającej do utrzymania czystości w biurze. Przede wszystkim należy jasno wyznaczyć zakres obowiązków i sprecyzować oczekiwania. Firmy sprzątające oferują szeroki wachlarz usług, toteż sprzątanie biur na pewno będzie wykonane profesjonalnie.

Lokale biurowe i firmowe to niekiedy olbrzymie powierzchnie, a posprzątanie ich wymaga użycia odpowiednich maszyn, ponieważ nie można ręcznie takich połaci wysprzątać.

Pracodawcy nie dysponują specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu pomieszczenia firmowe będą utrzymywane w idealnym porządku. Do takich podstawowych sprzętów należą chociażby najpopularniejsze odkurzacze z jednej strony, z drugiej natomiast specjalistyczne urządzenia typu automaty szorująco-zbierające, wysokoobrotowe polerki czy wielofunkcyjne wózki.

Fotorelacja


finanse
ekonomia
pieniądz