Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2015/03/30

Dobry pomysł na firmę.
Dążąc do uzyskania jak największych przychodów wielu z nas zastanawia się nad możliwością założenia własnej działalności gospodarczej.

Najlepiej rozpocząć swe działania w dziedzinie, w której czujemy się mocni, ponieważ mamy pewność swoich umiejętności. W ten sposób niektórzy otwierają firmy budowlane, inni warsztaty samochodowe, a jeszcze inni stają się zarządcami firm, które z czasem zyskują na sile i stają się coraz większe. Ciekawą alternatywą, która może być bardzo dochodowa jest założenie kantoru i świadczenie usług wymiany walut.

Z takimi usługami miał do czynienia chyba każdy z nas. Jest to miejsce, w którym możemy kupić lub sprzedać obce waluty. Aby zostać właścicielem takiego kantoru nie można mieć za sobą wyroku za przestępstwo skarbowe albo za przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Ponadto oświadczenie o karalności musi być składane co roku Narodowemu Bankowi Polskiemu.

Aby założyć swoją działalność należy zarejestrować ją w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz trzeba dopełnić formalności z ubezpieczeniem zdrowotnym i społecznym swoich pracowników. Zgodnie z wytycznymi Ministra Finansów, twoje lokum powinno spełniać kilka warunków technicznych, w tym m.in: musi być wyposażony w tablicę umieszczoną w widocznym miejscu, na której będzie umieszczona nazwa "kantor" oraz godziny otwarcia lokalu oraz należy mieć tablicę kursów walut.

Aby zmaksymalizować swoje zyski, należy zaopatrzyć się w odpowiedni lokal w miejscu często uczęszczanym przez ludzi. Dobrym miejscem może być na lotnisku, bądź blisko dworca PKP, PKS gdzie codziennie przewija się wielu przechodniów. Ponadto należy zadbać o odpowiednią reklamę swojego biznesu.

Założenie kantoru może być dobrą drogą do zwiększenia swojego kapitału. Zyski z tego typu działalności mogą dochodzić do kilkunastu tysięcy miesięcznie. Aby zostać właścicielem kantoru należy zaopatrzyć się w lokal oraz zarejestrować swą działalność. Należy pamiętać że nie można mieć za sobą wyroku sądowego dotyczącego branży finansowej.

Fotorelacja


biznes
finanse
ekonomia