Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Firma w internecie

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

Firma w internecie (...) Prowadzenie własnej działalności w dzisiejszych czasach różni się bardzo od tych, co były zakładane nawet kilka lat temu. Świat zmienił się i nastała doba internetu. Wielu młodych przedsiębiorców doskonale zdaje sobie sprawę co to oznacza. Jeśli nie ma jego firmy w internecie, to jakby w ogólnie nie istniała. Social media zdominowały świat i przeobraziły wszystkie struktury. Ilość "lajków" na facebooku oznacza, czy ktoś/bądź coś, jest popularne. Tutaj każdy przedsiębiorca ma duże pole do popisu, ponieważ może albo sobie tym (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2017/05/03

Firma w internecie

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO (...) istnieje wiele zapytań, jakie są polecane biura rachunkowe we Wrocławiu. Tutaj naprzeciw wychodzi chociażby Wrocławska kancelaria doradztwa podatkowego BSO. Wszyscy wiemy, jak wiele może nas spotkać podczas rozliczania podatków. Często warto sięgnąć po pomoc i udać się do specjalistów, którzy fachowo udzielą nam porad. Doradzą, jakie kroki (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2016/05/15

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO

Warszawa - idealne miasto na konferencję

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, imprezy, konferencje, pieniądz

Warszawa - idealne miasto na konferencję (...) Konferencje stały się istotnym elementem naszego życia. Spotkania branżowe i naukowe mają służyć wymianie poglądów i poszerzaniu wiedzy, zatem moda na tego typu zgromadzenia nikogo nie powinna dziwić. Na ocenę konferencji wpływa wiele czynników, a jej organizacja nie jest zadaniem prostym. Wiadomo, że trzeba ustalić dogodny (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2016/04/03

Warszawa - idealne miasto na konferencję

Zawód tajemniczego klienta od podszewki

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Zawód tajemniczego klienta od podszewki (...) marketingowych mających na celu ustalenie poziomu obsługi klienta.Do realizacji takiego planu niezbędni są specjalni pracownicy. Osoba zajmująca się taką profesją to tajemniczy klient. Praca tajemniczego klienta polega na skorzystaniu z usług oferowanych w filii danej firmy, a następnie zdaniu z tego szczegółowej relacji. Badania marketingowe (jak na przykład usługi Dekra) (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2015/12/23

Zawód tajemniczego klienta od podszewki

Jak łatwo rozliczyć różnice kursowe?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

Jak łatwo rozliczyć różnice kursowe? (...) Prowadzenie własnej firmy wymaga rzetelności i uważnego pilnowania terminów. W ciągu roku jest kilka dat określających dopełnienie pewnych urzędowych formalności, o których żaden przedsiębiorca zapomnieć nie może. Jedną z takich dat jest koniec pierwszego miesiąca roku obrotowego, kiedy to trzeba zawiadomić pisemnie naczelnika urzędu skarbowego, jeśli zdecydowaliśmy się na rachunkowe rozliczenie różnic kursowych.METODA RACHUNKOWAWarto jednak pamiętać, że metoda rachunkowa obliczania różnic kursowych wymaga spełniania dwóch warunków (art. 9b ust. 3 ustawy o CIT i art. (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2015/07/16

Jak łatwo rozliczyć różnice kursowe?

Dobry pomysł na firmę.

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse

Dobry pomysł na firmę. (...) właścicielem takiego kantoru nie można mieć za sobą wyroku za przestępstwo skarbowe albo za przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Ponadto oświadczenie o karalności musi być składane co roku Narodowemu Bankowi Polskiemu. Aby założyć swoją działalność należy zarejestrować ją w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz trzeba dopełnić formalności z ubezpieczeniem zdrowotnym i społecznym swoich pracowników. Zgodnie z wytycznymi Ministra Finansów, twoje lokum powinno spełniać kilka warunków technicznych, w tym m.in: musi być wyposażony w tablicę umieszczoną w widocznym miejscu, na której będzie umieszczona nazwa "kantor" oraz (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2015/03/30

Dobry pomysł na firmę.

Czyste biuro w praktyce

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

Czyste biuro w praktyce (...) Czy lubimy czyste, przyjemnie wyglądające pomieszczenia? Z pewnością tak. W domu generalnie dbamy o porządek we własnym zakresie, jednak w przypadku biur czy firm nie sposób przecież oczekiwać, żeby sprzątali pracownicy. W tej kwestii nasuwa się kolejna refleksja – nie można doprowadzić do sytuacji, żeby biurka lub inne stanowiska pracy nie zostały wytarte na przykład z kurzu. Oczywiście, zanim pracownik o siódmej rano usiądzie do nieposprzątanego biurka, zetrze kurz chociażby chusteczką higieniczną, ale nie będzie to dobrze świadczyło o pracodawcy, który powinien zadbać o porządek w pomieszczeniach (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/12/08

Czyste biuro w praktyce

W co aktualnie warto inwestować.

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, inwestowanie

W co aktualnie warto inwestować. (...) i czy szansa na potencjalne zyski jest tutaj większa? Jak wreszcie wygląda potencjalne ryzyko strat w przypadku inwestowania alternatywnego?Wbrew pozorom inwestycje alternatywne nie są jednolitą grupą możliwości i nie są szczególnie wydzielone. Najogólniej można je określić jako grupę inwestycji niezwiązanych i nieopierających się na giełdzie oraz akcjach. Możemy tutaj zaliczyć między innymi inwestycje w sztukę, ziemię rolną, czy nawet surowce i towary. Wszystkie powyższe możliwości (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2014/10/03

W co aktualnie warto inwestować.

Kim jest i czym się zajmuje tłumacz przysięgły

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, pieniądz, tłumaczenia

Kim jest i czym się zajmuje tłumacz przysięgły (...) przysięgłym?By zostać tłumaczem przysięgłym trzeba spełniać warunki określone w ustawie o zawodzenie tłumacza przysięgłego. Główne z nich to: obywatelstwo polskie lub jednego z krajów Unii Europejskiej, znajomość polskiego, pełna zdolność do czynności prawnych, niekaralność oraz zdanie państwowego egzaminu, potwierdzającego umiejętności językowe. Wymagania te musi spełniać każdy tłumacz przysięgły hiszpańskiego (przykład możemy znaleźć na piedradelsol.pl), angielskiego i każdego innego języka. (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2014/07/04

Kim jest i czym się zajmuje tłumacz przysięgły

Doradca podatkowy lekiem na podatkowe kłopoty

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, księgowość, pieniądz, podatki

Doradca podatkowy lekiem na podatkowe kłopoty (...) Doradca podatkowy często, przez niektórych uważany za zawód pierwszej pomocy. Nikt nie wyjaśni nam obowiązków podatkowych, często zawiłego, niezrozumiałego nam prawa podatkowego lepiej niż profesjonalny. Jest w stanie przygotować on dla nas wszelkiego rodzaju deklaracje i zeznania podatkowe lub udzielić pomocy w ich wypełnianiu. Pokazuje gdzie można zminimalizować (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/04/20

Doradca podatkowy lekiem na podatkowe kłopoty

Czy mniejsze podatki są możliwe?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

Czy mniejsze podatki są możliwe? (...) Niższe podatki lub też całkowity ich brak od pewnych dochodów to dzisiaj marzenie wielu przedsiębiorców. Stanowią one bowiem niezwykle dużą część odprowadzanych do Skarbu Państwa przychodów. Nie dziwi więc fakt, ze wielu z nich stara się znaleźć jak najkorzystniejszy lecz oczywiście zgodny z prawem sposób na to, aby móc zarabiać i jednocześnie płacić niższe podatki.Dobrym sposobem może być otwarcie działalności poza granicami kraju, co obecnie nie jest zbyt trudne. Od czasu wejścia do Unii Europejskiej można bez problemu zarówno prowadzić jak też zakładać firmy poza granicami kraju.  Miejscem, które przyciąga coraz więcej osób jest między innymi Cypr, gdzie stawki podatku dochodowego są niezwykle niskie, a od wielu (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2014/01/04

Czy mniejsze podatki są możliwe?

Rola kultury

Skojarzone z tym artykułem: dofinansowania, ekonomia, fundusze europejskie, pieniądz, przedsiębiorstwa

Rola kultury (...) Dlatego chronienie dziedzictwa kulturowego jest ogromnie poważna bo w największym stopniu kształtuje ona nasz obraz w oczach innych Państw. Dlatego inwestycja w kulturę jest bardzo ważna. Nieprzerwanie powstaje dużo projektów rządowych i tych opłaconych z funduszów unijnych, które doprowadzają do rozwoju przeróżnych wymiarów naszego życia. Decydującą kwestią jest dzisiaj wsparcie i odpowiednie zabezpieczenie obiektów, działań które (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2013/12/30

Rola kultury

Kredyt hipoteczny dla firm

Skojarzone z tym artykułem: banki, biznes, ekonomia, finanse

Kredyt hipoteczny dla firm (...) Ci na dogodnych warunkach finansowanie działalności gospodarczej, konto firmowe z lokatą dla tych, którzy chcą zarobić jeszcze więcej Rachunki dla firm w naszym banku to komfort w przechowywaniu swoich pieniędzy oraz możliwość dokonywania sprawnych oraz bezproblemowych rozliczeń z kontrahentami. Pośród naszych propozycji znajdziesz takie produkty jak: konto, automatyczne lokowanie środków, lokata specjalna, bony skarbowe, lokata terminowa. W przypadku, gdy planujesz dynamicznie rozwijać swoją firmę zapraszamy (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2013/12/18

Kredyt hipoteczny dla firm

Sprawne zarządzanie projektami

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, rekrutacja

Sprawne zarządzanie projektami (...) wprowadzania narzędzi zarządzania strategicznego ale także modelujemy procedurę wznoszenia strategii firmy. Kolejnym etapem jest wyciągnięcie właściwych wniosków, zidentyfikowanie przyczyn słabej efektywności poprzedniej struktury organizacyjnej i zamodelowanie nowej struktury, jaka będzie bardziej przejrzysta, bardziej efektywna, a zasadniczo prostsza. Projektujemy w tym względzie tak zwany układ procesowy, który stanowi podstawę do przygotowania nowej struktury organizacyjnej i komunikacji wewnętrznej. W dalszym etapie jest on linkowany z systemami motywacji oraz oceny, systemami wynagrodzeń - wynagrodzenia pracowników, (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2013/10/12

Sprawne zarządzanie projektami

Grupa Partner

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, kadry, księgowość, pieniądz, płace

Grupa Partner (...) Jesteśmy firmą doradczą i oferująca usługi outsourcingu. Jesteśmy fragmentem grupy Partner wyspecjalizowanej w oferowaniu usług z zakresu szeroko pojętego outsourcingu, finansów oraz prawa pracy. W obszarze zainteresowania naszej firmy leżą średnie oraz duże przedsiębiorstwa, a szczególnie problematyka restrukturyzacji (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2013/09/05

Grupa Partner