Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Firma w internecie

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

Firma w internecie (...) zaszkodzić, albo wiele zyskać. Trzeba rozróżnić prowadzenie działalności offline, czyli stacjonarnie, jak i online, czyli w sieci. Łącząc wszystko w całość, systematycznie i skutecznie, każdy jest w stanie uzyskać wielkie rezultaty. Internet stał się pewnego rodzaju fenomenem i ułatwieniem dla ludzi. Chcąc założyć własną działalność, nie trzeba ruszać się z domu. Kilkoma kliknięciami stajemy się właścicielem firmy. Doradztwo prawne dla firm ma już swoje własne strony, aby szybciej pomagać swoim klientom. Powstają dodatkowo kolejne (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2017/05/03

Firma w internecie

Ściąganie długów z Norwegii

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Ściąganie długów z Norwegii (...) praktycznie niemożliwa do przeprowadzenia, przynajmniej na własną rękę. Z tego powodu warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się ściąganiem długów poza granicami Polski. Są to przeważnie placówki prawnicze, w których zatrudnieni są znawcy prawodawstwa różnych krajów. Dzięki nim dowiemy się, jak rozpocząć odzyskanie należności w Norwegii, jakie dokumenty będą nam do tego potrzebne, na jakie kroki względem dłużnika możemy sobie pozwolić. Następnie postanowimy, w jakim zakresie chcemy zatrudnić daną (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2017/04/22

Ściąganie długów z Norwegii

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO (...) musimy podjąć i w jaki sposób mamy je wykonać. Czym się zajmuje Wrocławskie biuro rachunkowe Biuro rachunkowe zajmie się prowadzeniem naszych ksiąg rachunkowych, co jest dla niektórych wyzwaniem, z jakim nie mogą sobie poradzić. Nie jest to powód do wstydu, a jedynie do tego, aby skorzystać z usług odpowiedniego biura. Ważnym aspektem, który (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2016/05/15

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO

Warszawa - idealne miasto na konferencję

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, imprezy, konferencje, pieniądz

Warszawa - idealne miasto na konferencję (...) termin, zaprosić ciekawych gości, a przede wszystkim wymyślić odpowiednią tematykę. To od niej zależeć będzie i wybór prelegentów, i tematyka ich wykładów. Ważny jest też wybór miejsca, w którym takie spotkanie ma się odbyć. Jeśli chcemy, by w konferencji uczestniczyło wiele osób z różnych zakątków Polski lub myślimy (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2016/04/03

Warszawa - idealne miasto na konferencję

Kancelaria prawna z Wałcza - Piotr Waśko

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, pieniądz, piła, porady, prawnik, prawo, wałcz

Kancelaria prawna z Wałcza - Piotr Waśko (...) również prawa karnego. Korzystając z usług kancelarii adwokackiej w Wałczu możemy mieć pewność, że uzyskamy najlepszą pomoc i poradę w ważnej dla nas kwestii. Kancelaria zajmuje się (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2016/03/28

Kancelaria prawna z Wałcza - Piotr Waśko

Jak działać za granicą - biznes w Austrii

Skojarzone z tym artykułem: finanse

Jak działać za granicą - biznes w Austrii (...) Nasz świat jest pełen, przeróżnych krajów, dlatego nie powinniśmy się ograniczać wyłącznie do własnego, ojczystego państwa. Jeśli chcemy zacząć więcej zarabiać, wyjdźmy na przeciw możliwościom świata. Wyjedźmy do zupełnie nowego miejsca i spróbujmy rozpocząć w nim swoje życie. To może być naprawdę najlepsza decyzja, jaką podejmiemy w całym swoim życiu. Jak więc działać za granicą?Po pierwsze, na początku musimy zdecydować, co w ogóle chcemy robić w danym kraju. Jeśli marzymy o utworzeniu własnej firmy, postawmy na zakładanie spółki w Austrii, jest to żmudny proces, w obsłudze którego specjalizuje się Adwokat Tomasz Klimek z Wiednia To w tym kraju podatki są dość niskie, więc nie będziemy musieli przeznaczać na nie zbyt dużej ilości pieniędzy. Przy tym pamiętajmy, aby rzetelnie wypełnić wszelkie dokumenty, dzięki którym zaczniemy prowadzić własny interes. To bardzo ważne, abyśmy wypełnili je zgodnie z prawem.Gdy jednak chcemy po prostu zacząć pracować za granicą, pamiętajmy, aby wykupić dla siebie odpowiednie ubezpieczenie. Niestety, wypadki najczęściej zdarzają się właśnie w pracy, dlatego musimy się na nie przygotować. Jeśli wykupimy takie ubezpieczenie, gdy zdarzy nam się jakaś niepomyślna sytuacja, dostaniemy odszkodowanie za wypadek w Austrii. Takie dodatkowe pieniądze mogą naprawdę uratować nasze zdrowie, a nawet i życie. Jeszcze przed wyjazdem powinniśmy znaleźć w danym kraju firmy, które oferują usługi prawne. Niestety, niektórych sytuacji i wydarzeń w swoim życiu nie możemy przewidzieć. A gdy zaczniemy mieć problemy z prawem, przyda nam się mec. Tomasz Klimek ( https://www.tomaszklimek.com/pl/kancelaria ) Sprawdźmy więc wcześniej, gdzie znajduje się jego biuro. Będziemy się mogli do niego wybrać w każdym momencie. (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2016/01/12

Jak działać za granicą - biznes w Austrii

Zawód tajemniczego klienta od podszewki

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Zawód tajemniczego klienta od podszewki (...) wykonywane przez tajemniczych klientów są szczegółowo zaplanowane, człowiek je wykonujący dostaje dokładne wytyczne dotyczące tego, co ma kupić, o czym rozmawiać z pracownikami, na co zwrócić szczególną uwagę. Najważniejsze jest, aby całość wyglądała możliwie najnaturalniej, tajemniczy klient nie może bowiem zostać rozpoznany. Ze względu na to, a także na (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2015/12/23

Zawód tajemniczego klienta od podszewki

Korzystne ubezpieczenia dla firm

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Korzystne ubezpieczenia dla firm (...) problemu, gdy trzeba będzie wypłacić odszkodowanie, można dzięki temu zaoszczędzić sobie wielu problemów, z których niektóre są bardzo poważne. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby już teraz przejrzeć oferty ubezpieczycieli i wybrać coś dla siebie. W końcu nieprzewidziane sytuacje losowe zdarzają się praktycznie przez cały czas i nie można przewidzieć, kiedy dojdzie do wypadku. Wówczas tylko dobre ubezpieczenia dla firm od różnych ryzyk zapewniają pomoc i komfort związany z tym, że nie trzeba będzie samemu ponosić opłat na różnego rodzaju odszkodowania. Jeżeli ktoś (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2015/05/26

Korzystne ubezpieczenia dla firm

Inwestowanie na giełdzie bez tajemnic

Skojarzone z tym artykułem: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Inwestowanie na giełdzie bez tajemnic (...) Rozpoczęcie przygody z inwestowaniem wielu osobom wydaje się bardzo ryzykowane, ale w praktyce można zabezpieczyć się przed ewentualnymi stratami.Oczywiście, w tym przypadku bardzo sprawdza się zasada, zgodnie z którą nie powinno się nigdy inwestować w coś, na czym się w ogóle nie zna. Błąd ten może być bardzo kosztowny, zwłaszcza jeżeli chodzi o duże inwestycje związane z ogromnymi kwotami. Wyjściem z tego typu sytuacji jest to, że dom (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2015/05/08

Inwestowanie na giełdzie bez tajemnic

Kulisy organizacji eventu

Skojarzone z tym artykułem: biznes, eventy, finanse, pieniądz, tłumaczenia

Kulisy organizacji eventu (...) się martwić i stresować. Wystarczy, że opowiesz o swoich oczekiwaniach, jakie atrakcje planujesz, jaka muzyka odpowiadać będzie uczestnikom wydarzenia a resztę za Ciebie zrobią profesjonaliści. Dysponujący wiedzą o dobrych lokalizacjach oraz kontaktami do muzyków, sprawdzonych restauracji oraz osób zajmujących się obsługą (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2015/04/03

Kulisy organizacji eventu

Dobry pomysł na firmę.

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse

Dobry pomysł na firmę. (...) Dążąc do uzyskania jak największych przychodów wielu z nas zastanawia się nad możliwością założenia własnej działalności gospodarczej. Najlepiej rozpocząć swe działania w dziedzinie, w której czujemy się mocni, ponieważ mamy pewność swoich umiejętności. W ten sposób niektórzy otwierają firmy budowlane, inni warsztaty samochodowe, a jeszcze inni stają się zarządcami firm, które z czasem zyskują na sile i stają się coraz większe. Ciekawą alternatywą, która może być bardzo dochodowa jest założenie kantoru i świadczenie usług wymiany walut.Z takimi usługami miał do czynienia chyba każdy z nas. Jest to miejsce, w którym możemy kupić lub sprzedać obce waluty. Aby zostać (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2015/03/30

Dobry pomysł na firmę.

Czyste biuro w praktyce

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

Czyste biuro w praktyce (...) biurowych czy firmowych. Sprzątanie biur (np. na ltw.info.pl) obejmuje z reguły kompleksowe usługi, od podłóg zaczynając, na myciu okien kończąc. Zatrudnieni pracownicy sprzątający pomieszczenia to osoby wykwalifikowane, przygotowane do wykonywania swojej pracy. Jest to o tyle ważne, że do ich obowiązków należy także czyszczenie urządzeń lub okien na wysokościach, toteż sprzątanie firm musi być bezpieczne. Zatrudnienie firmy sprzątającej to dopiero początek drogi zmierzającej do utrzymania czystości w biurze. Przede wszystkim należy jasno wyznaczyć zakres obowiązków i sprecyzować oczekiwania. Firmy (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/12/08

Czyste biuro w praktyce

W co aktualnie warto inwestować.

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, inwestowanie

W co aktualnie warto inwestować. (...) stwarzają znacznie mniejsze ryzyko strat dla potencjalnego inwestora niż typowe inwestycje w akcje - w okresie bessy nie tylko nie generują strat, ale mogą nawet w określonych przypadkach przynosić wymierny zysk!Na rynku znajdziemy fundusze alternatywne, które mogą nas kusić dużymi zyskami z relatywnie niskim ryzykiem. Każdy inwestor powinien jednak pamiętać o tym, że należy dywersyfikować swój portfel inwestycji, a tym samym minimalizować ryzyko zwiększając swoje szanse na zwrot z całości swoich (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2014/10/03

W co aktualnie warto inwestować.

Doradca podatkowy lekiem na podatkowe kłopoty

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, księgowość, pieniądz, podatki

Doradca podatkowy lekiem na podatkowe kłopoty (...) podatkowe obciążenia i wykorzystać do cła wszystkie należne nam ulgi podatkowe.Z reguły przepisy zmieniają się tak często, że sami nie nadążamy za tymi zmianami i nikt lepiej nie przeprowadzi nas przez wszystkie zawiłości niż fachowe biuro rachunkowe i dobry doradca. Doradca podatkowy nie zajmuje się jedynie pitami, ale także prowadzi dla firm księgowość we (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/04/20

Doradca podatkowy lekiem na podatkowe kłopoty

Pośrednictwo finansowe

Skojarzone z tym artykułem: bankowość, finanse, giełda, oszczędności, pieniądze

Pośrednictwo finansowe (...) dopiero myśleć o przeprowadzaniu analiz i zestawień. Bardziej aktywni oraz doświadczeni inwestorzy mogą kupować fundusze inwestycyjne czy też akcje samemu. Co zrobić jednak, kiedy mamy pieniądze do zainwestowania i nie wiemy, jak się zabrać do takiej inwestycji. A co wtedy, kiedy posiadamy znaczną kwotę pieniędzy - więcej niż 100 tys. PLN - i chcielibyśmy zapobiec przykremu rozczarowaniu? W przypadku posiadania takich oszczędności (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2014/03/12

Pośrednictwo finansowe

Pomoc podatkowa

Skojarzone z tym artykułem: ceny, finanse, pieniądze, podatki

Pomoc podatkowa (...) ekonomicznych.- udzielanie porad w sprawach ekonomiczno-finansowych oraz prawnych.- przedstawianie zdania w sprawach dotyczących podatków, opłat administracyjnych oraz opłat skarbowych.- reprezentowanie klientów przed sądami w procesach podatkowych.Doradztwo podatkowe:- wspieranie działalności podmiotów (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2014/01/12

Pomoc podatkowa

Czy mniejsze podatki są możliwe?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

Czy mniejsze podatki są możliwe? (...) przychodów firm nie ma ich wcale. Dlatego bardzo często kraj ten jest określany jako raj podatkowy. Jednak aby móc prowadzić w tym kraju działalność, musi być ona założona zgodnie z określonymi przepisami.Najczęściej wybieraną metodą jest otwieranie spółek. Spółki off-shore to te, które otwarte ostały zgodnie z przepisami danego kraju, nawet jeżeli ich udziałowcami są obywatele innych państw. Na Cyprze tego typu spółki mogą istnieć na niezwykle korzystnych zasadach. Taki rodzaj działań, które zmierzają do obniżenia podatku przy legalnym wykorzystaniu dostępnych narzędzi, w  tym właśnie możliwości zakładania firm poza krajem, określany jest jako optymalizacja podatkowa. Spółka posiada zazwyczaj konto zagraniczne, co jest (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2014/01/04

Czy mniejsze podatki są możliwe?

Kredyt hipoteczny dla firm

Skojarzone z tym artykułem: banki, biznes, ekonomia, finanse

Kredyt hipoteczny dla firm (...) Dostęp do rachunku otrzymujesz poprzez internet z wybranego miejsca na ziemi i w dowolnym czasie. Na finansowanie działalności oferujemy następujące rodzaje produktów kredytowych dla Twojej organizacji: kredyty Twoja Firma, kredyt inwestycyjny, kredyt inwestycyjny na zakup środka transportu, kredyt obrotowy, linia kredytowa, kredyt pod dotację z Unii Europejskiej, kredyt dyskontowy - dyskonto weksli, kredyt w rachunku bieżącym, uproszczona ścieżka w kredycie hipotecznym. Centrum Obsługi Klientów czynne 24h na dobę (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2013/12/18

Kredyt hipoteczny dla firm

Warszawa jest miejscem licznych możliwości

Skojarzone z tym artykułem: biuro, biznes, finanse, podatki

Warszawa jest miejscem licznych możliwości (...) korzyści mają kapitalne znaczenie dla każdego biznesu. Niech firmy zewnętrzne naliczają pensje i zmagają się z płaceniem faktur, rachunków, składek i podatków. A firma zlecająca takie działania może poświęcić czas na rozwój firmy, dywersyfikację jej działań, lokowanie przychodów, poszukiwanie oszczędności i wszystko to, co daje dobre zyski i pozwala mieć więcej, więcej, więcej. Biuro rachunkowe wyręczy w działaniach finansowych oraz przyniesie sporo zysków każdej firmie.Bez dobrego biura rachunkowego niewiele osób byłoby w stanie funkcjonować w (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2013/12/10

Warszawa jest miejscem licznych możliwości

Rejestrowanie godzin pracy

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Rejestrowanie godzin pracy (...) każdego pracownika muszą zawierać następujące informacje takie dane jak:- zwolnienia zdrowotne- skrupulatną liczbę przepracowanego czasu w wymiarze doby, muszą tam być uwzględnione również takie dane jak nadgodziny oraz praca w dni wolne, święta a także w nocy- przebyte dyżury- liczba dni urlopowych- obecności nie usprawiedliwione i usprawiedliwione przez pracownikaKartę ewidencji czasu pracy należy prowadzić dla każdego zatrudnionego osobno. Nie ma ona określonej z góry przez przepisy formy wobec tego każdy przedsiębiorca może sobie taką kartę pracy stosownie do swoich potrzeb utworzyć. Należałoby jeszcze dodać, że ewidencję należy pokazać na każdą prośbęzatrudnionego.Dowiedz się więcej na stronie PlanQ.Ewidencję czasu pracy trzeba okazać pracownikowi na jego prośbę. Pierwowzór rejestru jest własnością pracodawcy. Pracownik może żądać o wgląd w dokument, czy też także wykonania kopii za pomocą ksero czy uzyskania odpisu z oryginału. Plusów wynikających z (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2013/10/24

Rejestrowanie godzin pracy

Sprawne zarządzanie projektami

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, rekrutacja

Sprawne zarządzanie projektami (...) zakresami odpowiedzialności pracowników. W ramach zarządzania kadrami proponujemy doradztwo personalne polegające na zaprojektowaniu działań personalnych w taki sposób, żeby procesy zarządzania były przejrzyste oraz zrozumiałe dla zarządzających, a przekładały się one natychmiastowo na wyniki przedsiębiorstwa. Pokazujemy klientom jak motywować, rozwijać, angażować, oceniać, wynagradzać i przeprowadzać rekrutacje swoich podwładnych, jak tworzyć kulturę organizacyjną opartą na efektywności. Business Solutions realizuje doradztwo w segmencie zarządzania projektami. Dodatkowo realizujemy coaching oraz szkolenia (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2013/10/12

Sprawne zarządzanie projektami

Zdobywamy fundusze UE

Skojarzone z tym artykułem: biznes, biznesplan, dotacje, finanse

Zdobywamy fundusze UE (...) Dla naszego kraju w latach 2007-2013 zarezerwowano kwotę 90 mld euro. Dla szpitali, urzędów, gmin a także innych jednostek publicznych tworzony jest lokalny program rewitalizacji. Na terenie Polski powstało wiele instytucji, które oferują pomoc w procesie ubiegania się o dotacje. Również w tych tematach Nasza pracownia ma duże doświadczenie a także zdobyła setki euro dla miast na szkolenia dla pracowników a także dla firm na (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2013/09/18

Zdobywamy fundusze UE

Grupa Partner

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, kadry, księgowość, pieniądz, płace

Grupa Partner (...) finansowej a także organizacyjnej. Jeśli posiadasz firmę, która szybko się rozrasta a także tracisz powoli kontrolę nad jej rachunkowością polecamy nasze usługi. Obsługa księgowa, usługi księgowe, outsourcing księgowości, accounting services i biuro rachunkowe to koło ratunkowe właśnie dla ciebie. W ramach naszej (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2013/09/05

Grupa Partner