Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Grzegorz Żak | 2020/04/10

Horyzontalne przewierty sterowane
Nie trzeba rozkopywać całej ulicy, niszczyć nawierzchni i dezorganizować ruchu połowie miasta, jeśli pod drogą chcemy przełożyć niewielkiej średnicy kabel.

Pomóc w tym mogą przewierty horyzontalne.

W ostatnich latach stają się one coraz bardziej popularne. Bez-wykopowa metoda układania instalacji podziemnych jest bowiem szybka i w porównaniu do kosztów późniejszego odtworzenia nawierzchni - tania. Poza tym prace można szybko zaadaptować pod tę technologię. Często jednak znajomość tematu nie jest zbyt wielka i na linii inwestor - wykonawca powstaje sporo niepotrzebnych emocji. Wykonawcy są bowiem zmuszani do trzymania się ściśle określonych w specyfikacji technologii, nawet jeśli ich propozycje przyniosą wymierne i niezaprzeczalne korzyści dla inwestora.
Tymczasem przewierty sterowane Telmont może wykonać praktycznie pod wszystkimi drogami, autostradami, liniami kolejowymi, rzekami czy kanałami. Z reguły dąży się do tego, żeby przewiert był jak najkrótszy, bo większość wykonawców woli - z różnych względów - wykonywać prace w tradycyjny sposób, czyli metodą odkrywkową. Przewierty horyzontalne nie są u nas tak popularne, jak w krajach zachodniej Europy, gdzie nie są już one technologiczną ciekawostką, a codziennością. Przede wszystkim szybką, ale też przyjazną dla środowiska. Statystyki mówią wszystko: w Europie Zachodniej 60-70 proc. prac wykonuje się za pomocą tej technologii, podczas gdy w naszym kraju odsetek ten sięga zaledwie ok. 20 proc. Na szczęście szybko to się zmienia, jeszcze niedawno było ich znacznie mniej.

Technologia nie jest bowiem skomplikowana. Polega na wykonaniu otworu pilotażowego, który rozwiercany jest do odpowiedniej średnicy. Następnie umieszcza się w nim rurę osłonową, przewodową lub po prostu kabel. Odwiertem można sterować zdalnie za pomocą specjalnie skonstruowanej głowicy wiercącej, w której umieszczona jest sonda, na bieżąco kontrolująca trasę przewiertu. Dzięki niej można ominąć nieprzewidziane przeszkody, czyli najczęściej instalacje, które nie istnieją na żadnych mapach.

O pomoc w sprawie wykonania profesjonalnego przewiertu zwróć się do fachowców z firmy Telmont z Poznania. Szczegóły na stronie www.telmont.poznan.pl.

Fotorelacja


dom
usługi budowlane
budowa domu
przewierty
przewierty sterowane