Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Grzegorz Żak | 2015/05/08

Inwestowanie na giełdzie bez tajemnic
Rozpoczęcie przygody z inwestowaniem wielu osobom wydaje się bardzo ryzykowane, ale w praktyce można zabezpieczyć się przed ewentualnymi stratami.

Oczywiście, w tym przypadku bardzo sprawdza się zasada, zgodnie z którą nie powinno się nigdy inwestować w coś, na czym się w ogóle nie zna. Błąd ten może być bardzo kosztowny, zwłaszcza jeżeli chodzi o duże inwestycje związane z ogromnymi kwotami. Wyjściem z tego typu sytuacji jest to, że dom maklerski zawsze stara się klientom zaproponować jakieś korzystne oferty i wtedy nie muszą oni samodzielnie szukać akcji, w które warto zainwestować swoje pieniądze, tylko mogą korzystać z rekomendacji udzielonych przez specjalistów.

Wielu z nich przez cały czas śledzi rynki oraz interesuje się sprawami związanymi z giełdą, dlatego ich porady rzeczywiście potrafią być opłacalne dla klientów, o ile rzeczywiście zastosują się oni do wspomnianych porad. W przeciwnym razie tylko stracą, zwłaszcza jeżeli będą samodzielnie próbować inwestycji w coś, na czym się nie znają. Dobre zarządzanie aktywami jest wtedy, gdy nie tylko nie traci się pieniędzy, ale też przynoszą one duże zyski. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, aby uniknąć niepotrzebnych opłat za takie czynności, bo niektóre firmy co prawda pozwalają klientom coś zarobić, ale jednocześnie pobierają olbrzymie prowizje.

Fotorelacja


finanse
pieniądz
przedsiębiorstwa