Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Grzegorz Żak | 2016/01/12

Jak działać za granicą - biznes w Austrii
Nasz świat jest pełen, przeróżnych krajów, dlatego nie powinniśmy się ograniczać wyłącznie do własnego, ojczystego państwa.

Jeśli chcemy zacząć więcej zarabiać, wyjdźmy na przeciw możliwościom świata. Wyjedźmy do zupełnie nowego miejsca i spróbujmy rozpocząć w nim swoje życie. To może być naprawdę najlepsza decyzja, jaką podejmiemy w całym swoim życiu. Jak więc działać za granicą?
Po pierwsze, na początku musimy zdecydować, co w ogóle chcemy robić w danym kraju. Jeśli marzymy o utworzeniu własnej firmy, postawmy na zakładanie spółki w Austrii, jest to żmudny proces, w obsłudze którego specjalizuje się Adwokat Tomasz Klimek z Wiednia To w tym kraju podatki są dość niskie, więc nie będziemy musieli przeznaczać na nie zbyt dużej ilości pieniędzy. Przy tym pamiętajmy, aby rzetelnie wypełnić wszelkie dokumenty, dzięki którym zaczniemy prowadzić własny interes. To bardzo ważne, abyśmy wypełnili je zgodnie z prawem.
Gdy jednak chcemy po prostu zacząć pracować za granicą, pamiętajmy, aby wykupić dla siebie odpowiednie ubezpieczenie. Niestety, wypadki najczęściej zdarzają się właśnie w pracy, dlatego musimy się na nie przygotować. Jeśli wykupimy takie ubezpieczenie, gdy zdarzy nam się jakaś niepomyślna sytuacja, dostaniemy odszkodowanie za wypadek w Austrii. Takie dodatkowe pieniądze mogą naprawdę uratować nasze zdrowie, a nawet i życie. 
Jeszcze przed wyjazdem powinniśmy znaleźć w danym kraju firmy, które oferują usługi prawne. Niestety, niektórych sytuacji i wydarzeń w swoim życiu nie możemy przewidzieć. A gdy zaczniemy mieć problemy z prawem, przyda nam się mec. Tomasz Klimek ( https://www.tomaszklimek.com/pl/kancelaria ) Sprawdźmy więc wcześniej, gdzie znajduje się jego biuro. Będziemy się mogli do niego wybrać w każdym momencie.

Fotorelacja


finanse