Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/01/03

Jak założyć swój biznes?
Załóżmy, iż masz już pieniądze na start a także wiesz już, na czym opierać się będzie twój biznes.

Okazuje się niestety, że masz zbyt mało środków na prowadzenie biznesu w dalszym horyzoncie czasowym zanim własna firma zacznie na siebie zarabiać. Dochodzisz do wniosku, że potrzebny jest ci inwestor finansowy z pokaźnym portfelem. Nie jest to zbyt dobra informacja, gdyż rodzi ona dalsze komplikacje i problemy. Im bardziej twoja inwestycja wymaga pieniędzy tym trudniej będzie ci wyszukać a także namówić do tej inwestycji potencjalnego inwestora.

Mam już dość tyrania na etacie w korporacji. Gdy miałem 20 lat praca w wielkiej firmie stanowiła dla mnie duże wyzwanie. byłem bardzo dumny z tego, iż w korporacji HP powołano mnie do pracy spośród dziesiątek innych osób w następstwie czego przeszedłem przez skomplikowany proces rekrutacyjny. Wydawało mi się to w tamtym czasie ogromnym osiągnięciem osobistym. Spędziłem w korporacjach kilka lat przeskakując za większymi wyzwaniami i lepszymi zarobkami z jednej do drugiej.

W końcu dojrzałem do decyzji, iż najwyższy już czas, by założyć swoją osobistą firmę. Własny biznes to wielkie ryzyko ale przede wszystkim kapitalny pomysł na biznes na starcie po to, żeby całe przedsięwzięcie się udało. Przy szczypcie szczęścia wcale nie potrzeba inwestować niesamowicie dużych środków finansowych. Podstawa to profesjonalnie oraz rzetelnie opracowany biznesplan. Plan biznesu to program, jaki prezentuje strategię oraz koncepcję planowanego biznesu, a także mówi o środkach budżetowych a także przyporządkowaniu poszczególnych fragmentów środków na różnego typu przedsięwzięcia.

Dobrym miejscem, gdzie można wyszukać inwestora finansowego, uzyskać środki unijne w ramach Programu 3.1 PO IG, znaleźć partnera biznesowego, uzyskać pieniądze na start swojego biznesu czy też uzyskać ogólne wsparcie dotyczące startu swojego biznesu są uniwersyteckie inkubatory przedsiębiorczości. Szczególnie ciekawą koncepcją jest możliwość zdobycia funduszy unijnych z Programu Innowacyjna Gospodarka w ramach działania 3.1 – Inicjowanie Działalności Innowacyjnej.

Dobrym pomysłem na znalezienie unikalnego pomysłu jest uruchomienie internetu a następnie wklepanie do wyszukiwarki Bing pojęcia: szukam inwestora. Po chwili wyskoczy cała lista stron www, na jakich można odszukać pomysły na ciekawy startup biznesowy lub też zapoznać się z case study działających już biznesów.

Fotorelacja


biznes
pieniądz
przedsiębiorstwa
inkubatory biznesu