Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Michalina Jaworska | 2020/03/31

Kontrola dostępu w hotelarstwie
Cywilizacja od zamierzchłych mierzy się z problemem ochrony gospodarstw domowych.

Dlatego jednym z najstarszych rozwiązań wytworzonych przez nas były wszelkiego kształtu zamki – na przykład zawiasy do drzwi, zamki do drzwi. Problem jest obecne nawet teraz. Inna jest jedynie forma kluczy. Dziś oczywiście istotna jest także problem estetyki. Przodownikiem pracy w obszarze będą hotele, zgrabnie szukają równowagi między przystępnością a przepychem, dostępem do przestrzeni i bezpieczeństwem. U nich dlatego trzeba poszukiwać najbardziej wyrafinowanych rozwiązań.

Decyzja co do właściwego producenta akcesoriów meblowych jest sporym problem. Wykonanie tego rodzaju wyrobów jest niemożliwa do namacalnej oceny. W rzeczywistości ocena żywotności sprzętu następuje kompletnie oddzielnie i niezależnie po odbiorze zamówienia. I jest to trudność nie do ominięcia. I nie musi to być zupełnie mocno skorelowane z ceną. Jest to dodatkowo, biorąc pod uwagę, że meble nabywa się często na kilkadziesiąt lat. Na jakość mebli składa się multum czynników. Duże znaczenie mają zawiasy, ważne by były wytrzymałe i nie skrzypiały. Wpływ na to ma wykonanie łożysk oraz zastosowanie wybranych surowców. Akcesoria meblowe mogą być miedziane, a smary bywają w pełni naturalne. Piękne uchwyty meblowe bez problemu uczynią każdy hotel przyjemniejszym dla oka,

Niektóre hotele mają też w pralnie. Tam gniazdka elektryczne mogą być na klucz, co ułatwia budowę skutecznego procesu udostępniania konkretnych maszyn piorących dla klientów.

Niezwykle problematyczne są łazienki. W tych lokacjach bezpieczeństwo musi stać na światowym poziomie. Żadne tymczasowe ułożenie, jakich używamy u nas „na chacie”, nie jest akceptowalne. Nie ma mowy o jakichkolwiek przedłużaczach a już na pewno o otwartych przewodach. Każde urządzenie powinno być podłączane bezpośrednio do gniazdek. Tutaj akurat bhp idzie ramię w ramię z estetyką. Zadaniem jest tylko estetyczne umieszczanie gniazdek w ścianie.

U progu hoteli witają nas często system drzwi przesuwnych albo też różnego rodzaju wejścia obrotowe z zaawansowanymi czujnikami zapewniającymi ochronę. zazwyczaj zrobione są ze szkła, co powoduje konieczność zastosowania okucia do drzwi czy okucia budowlane. Jest to jednak błahostka w zestawieniu z tym, jak zorganizować można system kontroli dostępu do konkretnych pomieszczeń wewnątrz. Dużym wzięciem cieszą się samozamykacze. Klamki do drzwi mogą sprawiać wrażenie staromodnych, do dziś ciężko sobie bez nich obejść. Wynika to chociażby z tego, że wiele tego typu przedsięwzięć zakładanych jest w zabytkowych budowlach, gdzie konieczny jest pewien ograniczony styl. Stają się one wtedy raczej luksusowymi lokacjami, co podkreśla tylko konieczność doboru odpowiedniego prowadnice do szuflad, oświetlenie meblowe czy szykowne zawiasów meblowych.

Zamki hotelowe to już dziś rzadko kiedy klasyczne zamki do drzwi. Coraz częściej stosuje się elektroniczne karty na rozmiar i wzór tych dowodów osobistych. Są one łatwiejsze w użyciu. Ułatwia to życie recepcji ośrodka. Karty takie, jeśli klient nie uiszcza zapłaty, po prostu się przedawniają. Dzięki temu nie ma kłopotów ze ściganiem dłużej bytujących a trudnych w obyciu przybyszy.

Czytaj więcej informacji o systemach ochrony i kontroli dostępu w hotelach na stronie firmy Häfele.

Fotorelacja


dom
budownictwo
remonty