Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2017/09/13

Medale i nagrody
Tradycja nagradzania zwycięzców różnych konkurencji sięga starożytności.

Co prawda wtedy nikt nie słyszał o medalach (bo także nie było wiadome jak grawerować na nich bez zbytniej straty materiału, co zapewnia dzisiejszy używany ploter), ale o wieńcu z liści laurowych owszem. Wieniec stał się prawdziwym symbolem zwycięstwa w konkurencjach sportowych, ale także nagrodą za wybitne osiągnięcia we wszelkich dziedzinach. 

Co ciekawe, nawet w średniowieczu postanowiono utrzymać tą tradycję i osobom kończącym studia dawano w nagrodę gałązki owocującego wawrzynu szlachetnego. Ponadto wieniec dostawali także pisarze oraz żołnierze. W końcu odznaka Wzorowy Żołnierz przedstawia wieniec laurowy. Dzisiaj na całe szczęście są bardziej trwale nagrody. Aby upamiętnić okazję zazwyczaj zleca się grawerowanie na nich daty, miejsca daty wydarzenia. 

Czasami jest tam także imię i nazwisko zwycięzcy, aby nikt nie przywłaszczył sobie tego zaszczytnego podarunku. Na całe szczęście żadna osoba wykonująca owe nagrody nie musi siedzieć długimi godzinami nad ryciem literek w materiale. Wystarczy zaopatrzyć się w używane plotery laserowe. Dzięki nim praca staje się szybsza i o wiele łatwiejsza. Poza ploterami laserowymi na rynku można kupić także używane plotery frezujące, dzięki którym frezowanie staje się prawdziwą przyjemnością i małym dziełem sztuki. 
Odpowiednio dobrany grawer potrafi wyczarować nawet najbardziej misterną grafikę oraz napis. Sama obsługa maszyn nie jest skomplikowana i w kilka godzin każdy może się jej nauczyć. Warto zainwestować w taką maszynę (dostępną tutaj), jeżeli zajmujemy się usługami grawerskimi.

Fotorelacja


ploter
grawerowanie
usługi
przemysł
firma
biznes
pracownik