Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Firma w internecie

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

Firma w internecie (...) Prowadzenie własnej działalności w dzisiejszych czasach różni się bardzo od tych, co były zakładane nawet kilka lat temu. Świat zmienił się i nastała doba internetu. Wielu młodych przedsiębiorców doskonale zdaje sobie sprawę co to oznacza. Jeśli nie ma jego firmy w internecie, to jakby w ogólnie nie istniała. Social media zdominowały świat i przeobraziły wszystkie struktury. Ilość "lajków" na facebooku oznacza, czy ktoś/bądź coś, jest popularne. Tutaj każdy przedsiębiorca ma duże pole do popisu, ponieważ może albo sobie tym (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2017/05/03

Firma w internecie

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO (...) może nas skłonić do udania się po uzyskanie pomocy od specjalistów w dziedzinie rachunkowości, jest oferowana kompleksowa obsługa prawna. Z takim doradztwem, poradami, a także odpowiedziami na nurtujące nas zagadnienia, możemy być pewni, że działamy zgodnie z prawem. Dowiedzieć się również możemy, czy inni również są w zgodzie z prawem, (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2016/05/15

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO

Warszawa - idealne miasto na konferencję

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, imprezy, konferencje, pieniądz

Warszawa - idealne miasto na konferencję (...) Konferencje stały się istotnym elementem naszego życia. Spotkania branżowe i naukowe mają służyć wymianie poglądów i poszerzaniu wiedzy, zatem moda na tego typu zgromadzenia nikogo nie powinna dziwić. Na ocenę konferencji wpływa wiele czynników, a jej organizacja nie jest zadaniem prostym. Wiadomo, że trzeba ustalić dogodny (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2016/04/03

Warszawa - idealne miasto na konferencję

Kancelaria prawna z Wałcza - Piotr Waśko

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, pieniądz, piła, porady, prawnik, prawo, wałcz

Kancelaria prawna z Wałcza - Piotr Waśko (...) wieloma sprawami, zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą każdemu i w każdej sprawie. Możemy szukać tam porady między innymi w kwestiach związanych z uzyskaniem rozwodu, (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2016/03/28

Kancelaria prawna z Wałcza - Piotr Waśko

Zawód tajemniczego klienta od podszewki

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Zawód tajemniczego klienta od podszewki (...) skłonności ludzi do subiektywnej oceny osób i rzeczy znanych, zaleca się, aby tajemniczy klient nie wykonywał zleceń w miejscach, w których zatrudnieni są jego znajomi, przyjaciele i krewni, czy tym bardziej on sam.Wśród zleceń dla tajemniczych klientów można zauważyć zarówno te zwyczajne i nieciekawe, jak i oryginalne. Większość z nich wykonywana jest w filiach (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2015/12/23

Zawód tajemniczego klienta od podszewki

Jak łatwo rozliczyć różnice kursowe?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

Jak łatwo rozliczyć różnice kursowe? (...) 14b ust. 3 ustawy o PIT):- po pierwsze, przez cały okres, kiedy różnice kursowe będą rozliczane metodą rachunkową, podmioty uprawnione mogą badać sprawozdania finansowe podatników,- po drugie, wybór metody rachunkowej wiąże się z zobowiązaniem do jej stosowania przez minimum 3 lata podatkowe liczone od początku roku podatkowego, w którym ta metoda została wybrana.POMOCNE OPROGRAMOWANIE KOMPUTEROWE Przy obecnym postępie technologicznym, warto rozważyć, czy nie ułatwić sobie wyliczania dodatnich i ujemnych różnic kursowych za pomocą odpowiedniego narzędzia komputerowego.Na (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2015/07/16

Jak łatwo rozliczyć różnice kursowe?

Inwestowanie na giełdzie bez tajemnic

Skojarzone z tym artykułem: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Inwestowanie na giełdzie bez tajemnic (...) maklerski zawsze stara się klientom zaproponować jakieś korzystne oferty i wtedy nie muszą oni samodzielnie szukać akcji, w które warto zainwestować swoje pieniądze, tylko mogą korzystać z rekomendacji udzielonych przez specjalistów. Wielu z nich przez cały czas śledzi rynki oraz interesuje się sprawami związanymi z giełdą, dlatego ich porady rzeczywiście potrafią być opłacalne dla klientów, o ile rzeczywiście zastosują się oni do (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2015/05/08

Inwestowanie na giełdzie bez tajemnic

Kulisy organizacji eventu

Skojarzone z tym artykułem: biznes, eventy, finanse, pieniądz, tłumaczenia

Kulisy organizacji eventu (...) wydarzeń zorganizują wszystko dokładnie tak, jak to planowałeś. Nie musisz więc obawiać się, że o czymś zapomnisz. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zapracowanych osób, dla których samodzielne dopilnowanie wszystkich kwestii byłoby zbyt dużym obciążeniem. Jeśli więc przed Tobą organizacja eventu już dziś poszukaj (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2015/04/03

Kulisy organizacji eventu

Czyste biuro w praktyce

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

Czyste biuro w praktyce (...) Czy lubimy czyste, przyjemnie wyglądające pomieszczenia? Z pewnością tak. W domu generalnie dbamy o porządek we własnym zakresie, jednak w przypadku biur czy firm nie sposób przecież oczekiwać, żeby sprzątali pracownicy. W tej kwestii nasuwa się kolejna refleksja – nie można doprowadzić do sytuacji, żeby biurka lub inne stanowiska pracy nie zostały wytarte na przykład z kurzu. Oczywiście, zanim pracownik o siódmej rano usiądzie do nieposprzątanego biurka, zetrze kurz chociażby chusteczką higieniczną, ale nie będzie to dobrze świadczyło o pracodawcy, który powinien zadbać o porządek w pomieszczeniach (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/12/08

Czyste biuro w praktyce

Kim jest i czym się zajmuje tłumacz przysięgły

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, pieniądz, tłumaczenia

Kim jest i czym się zajmuje tłumacz przysięgły (...) Kiedy potrzebne są usługi tłumacza przysięgłego?Tłumacz przysięgły potrzebny jest w wielu sytuacjach, w szczególności gdy przychodzi do konieczności kontaktu z odpowiednim urzędem w związku z pobytem za granicą. Taka sytuacja może nastąpić podczas chęci uzyskania zwrotu podatku, kupna auta z zagranicy lub uzyskania zaświadczeń i potwierdzenia kwalifikacji wymaganych przez urzędy Polskie i Zagraniczne. Wszystkie te dokumenty muszą być potwierdzone odpowiednią pieczęcią, którą posiada tłumacz (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2014/07/04

Kim jest i czym się zajmuje tłumacz przysięgły

Doradca podatkowy lekiem na podatkowe kłopoty

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, księgowość, pieniądz, podatki

Doradca podatkowy lekiem na podatkowe kłopoty (...) kwestii doradztwa. Może na zlecenie naszej firmy oszacować ryzyko finansowe jakie wiąże się z zawieraną przez nas właśnie umową z kontrahentem. To nieoceniona pomoc. Doradca podatkowy to też świetna pomoc i godny reprezentant w sporze na przykład z Urzędem Skarbowym. Zawsze musi być on na bieżąco ze wszystkimi zmianami, ustawami i przepisami, fachową literaturą (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/04/20

Doradca podatkowy lekiem na podatkowe kłopoty

Dobre inwestycje

Skojarzone z tym artykułem: banki, biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Dobre inwestycje (...) wiele rozmaitych pośredników kredytowych i firm doradztwa kredytowego, którzy oferują swoje usługi, abyś uzyskał najlepszy dla twoich wymagań i na rynku kredyty na mieszkanie, kredyt na mieszkanie, rachunki firmowe, konto bankowe dla firm, konta bankowe dla firm, kredyt dla firm, konto firmowe, kredyt hipoteczny dla firm, kredyt samochodowy, karty kredytowe, rachunki dla firm, pożyczki hipoteczne, konta firmowe, lokaty dla firm, kredyt hipoteczny, kredyt dla firmy, kredyt mieszkaniowy, kredyt na dom, konto dla firmy, kredyty hipoteczne, kredyty na (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/03/22

Dobre inwestycje

Czy mniejsze podatki są możliwe?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

Czy mniejsze podatki są możliwe? (...) Niższe podatki lub też całkowity ich brak od pewnych dochodów to dzisiaj marzenie wielu przedsiębiorców. Stanowią one bowiem niezwykle dużą część odprowadzanych do Skarbu Państwa przychodów. Nie dziwi więc fakt, ze wielu z nich stara się znaleźć jak najkorzystniejszy lecz oczywiście zgodny z prawem sposób na to, aby móc zarabiać i jednocześnie płacić niższe podatki.Dobrym sposobem może być otwarcie działalności poza granicami kraju, co obecnie nie jest zbyt trudne. Od czasu wejścia do Unii Europejskiej można bez problemu zarówno prowadzić jak też zakładać firmy poza granicami kraju.  Miejscem, które przyciąga coraz więcej osób jest między innymi Cypr, gdzie stawki podatku dochodowego są niezwykle niskie, a od wielu (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2014/01/04

Czy mniejsze podatki są możliwe?

Jak założyć swój biznes?

Skojarzone z tym artykułem: biznes, inkubatory biznesu, pieniądz, przedsiębiorstwa

Jak założyć swój biznes? (...) starcie po to, żeby całe przedsięwzięcie się udało. Przy szczypcie szczęścia wcale nie potrzeba inwestować niesamowicie dużych środków finansowych. Podstawa to profesjonalnie oraz rzetelnie opracowany biznesplan. Plan biznesu to program, jaki prezentuje strategię oraz koncepcję planowanego biznesu, a także mówi o środkach budżetowych a także przyporządkowaniu poszczególnych fragmentów środków na różnego typu przedsięwzięcia. Dobrym miejscem, gdzie można wyszukać inwestora finansowego, uzyskać środki unijne w ramach Programu 3.1 PO IG, znaleźć partnera biznesowego, uzyskać pieniądze na start (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/01/03

Jak założyć swój biznes?

Rola kultury

Skojarzone z tym artykułem: dofinansowania, ekonomia, fundusze europejskie, pieniądz, przedsiębiorstwa

Rola kultury (...) infrastruktury edukacyjnej uczelni artystycznych - rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym - naprawa zabytków Warto przeczytać wywiad jaki udzieliła dr Monika Smoleń na temat nadziei, które dały fundusze unii europejskiej dla naszej kultury. Wnioskować o wsparcie finansowe może wiele instytucji takie jak archiwa państwowe, szkoły artystyczne, jednostki samorządu terytorialnego, kościoły i związki (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2013/12/30

Rola kultury

Zabezpiecz swoją przyszłość

Skojarzone z tym artykułem: biznes, pieniądz, ubezpieczenia

Zabezpiecz swoją przyszłość (...) nabyć sensowne indywidualne ubezpieczenie zdrowotne? Zakup ubezpieczenia online na tej stronie. Dokładne informacje na temat prywatnych ubezpieczeń medycznych wyszukasz tu.Gangreną toczącą państwową służbę zdrowia w Polsce jest niefachowe zarządzanie, brak wystarczającej ilości pieniędzy oraz niegospodarne wydawanie pieniędzy. Rozwiązaniem tego problemu mogą być prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Uchwalona ostatnio ustawa zdrowotna przez sejm otworzyła furtkę do komercjalizacji a także prywatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Dzięki niej przychodnie, szpitale a także ośrodki ambulatoryjne mogły będą zostać skomercjalizowane i udostępniać na zwykłych wolnorynkowych zasadach usługi medyczne. Aby stać nas było na całkowitą odpłatność za usługi medyczne jest wymagane utworzenie na wzór funduszy emerytalnych funduszy zdrowotnych, dzięki którym wszyscy chętni będą posiadali indywidualne ubezpieczenie zdrowotne, które będzie finansować koszty leczenia. Ubezpieczenie zdrowotne musi mieć charakter dobrowolny. Nie należy przymusić ludzi, aby nabywali dodatkowe ubezpieczenia medyczne. Naturalnie nic na przeszkodzie nie stoi, aby do NFZ opłacać składki, co nam zabezpieczy (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2013/11/17

Zabezpiecz swoją przyszłość

Grupa Partner

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, kadry, księgowość, pieniądz, płace

Grupa Partner (...) w tym obszarze obejmuje następujące zagadnienia: restrukturyzacja działów, controlling, company valuation, due diligence, biznesplan, wycena przedsiębiorstw, budżetowanie, dokumentacja finansowo-księgowa. Nasza firma jest cenionym na rynku pośrednikiem w wyszukiwaniu osób do pracy w księgowości a także działach (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2013/09/05

Grupa Partner