Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2014/03/12

Pośrednictwo finansowe
Skromna część naszego społeczeństwa to osoby, dla jakich w bieżącym życiu finanse osobiste i administrowanie nimi odgrywają zasadniczą rolę.

Pieniądze i inne kosztowności można inwestować osobiście w produkty finansowe dostępne na rynku. Ale dzisiejsza giełda oraz bankowość to systemy tak złożone, że samo zapoznanie się a także poddanie pod rozwagę propozycji dostępnych na rynku przyprawia już o zawrót głowy, a co tu dopiero myśleć o przeprowadzaniu analiz i zestawień. Bardziej aktywni oraz doświadczeni inwestorzy mogą kupować fundusze inwestycyjne czy też akcje samemu. Co zrobić jednak, kiedy mamy pieniądze do zainwestowania i nie wiemy, jak się zabrać do takiej inwestycji. A co wtedy, kiedy posiadamy znaczną kwotę pieniędzy - więcej niż 100 tys. PLN - i chcielibyśmy zapobiec przykremu rozczarowaniu? W przypadku posiadania takich oszczędności zaliczamy się już do klientów z obszaru tak zwanego private banking i powinniśmy raczej powierzyć opiekę nad nimi osobom wykwalifikowanym oraz doświadczonym.

Każdy, docenia siłę dysponowania oszczędnościami, kto nagle nawet raz znalazł się w ciężkiej sytuacji materialnej. Życie z dnia na dzień i bieżące przejadanie zarabianych oszczędności jest komfortowe ale nie uchrania nas przed nieprzewidzianymi historiami w przyszłości. Pieniądze szczęścia nie dają, lecz są wsparciem w trudnych momentach, na przykład w przypadku konieczności poddania się drogiemu zabiegowi medycznemu i nagłej wizyty w szpitalu.

Private banking
To rodzaj bankowości dla VIPów, a zatem osób mających znaczne sumy pieniędzy oraz wymagających specjalnego traktowania. Private banking daje większe możliwości a także daje bardziej elastyczne możliwości zwiększania kapitału. Osoby z obszaru private banking zazwyczaj obsługuje indywidualnie makler giełdowy, którego celem jest efektywne lokowanie środków finansowych klienta i profesjonalne doradztwo.

Dom maklerski
To dom twoich finansowych oszczędności. W domu maklerskim pracują maklerzy, którzy trudnią się fachowo realizowaniem inwestycji w papiery wartościowe notowane na rynkach kapitałowo-pieniężnych oraz giełdach. Domy maklerskie z reguły funkcjonują we współpracy z bankami.

Fotorelacja


finanse
bankowość
giełda
pieniądze
oszczędności