Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Ściąganie długów z Norwegii

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Ściąganie długów z Norwegii (...) Odkąd Polska została członkiem Unii Europejskiej, wielu lokalnych przedsiębiorców zaczęło prowadzić interesy z zagranicznymi inwestorami. Norwegia, mimo iż nie jest członkiem wspólnoty, również umożliwiła taką opcję. Niestety, prowadząc własną działalność niekiedy można trafić na nieuczciwą osobę. W takiej sytuacji, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest różnica pomiędzy Polską a Norwegią w systemie ściągania długów? Niestety jest, i to spora. Z uwagi na ogromne różnice legislacyjne windykacja w Norwegii może być (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2017/04/22

Ściąganie długów z Norwegii

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO (...) Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na podjęcie własnej działalności gospodarczej, co za tym idzie, pojawia się coraz więcej problemów związanych z finansami, rachunkowością. Nie oznacza to, że osoby cywilnoprawne, nieprowadzące własnego biznesu, nie mają trudności z rozliczeniami. Tyle firm... Którą zatem wybrać? Z tego powodu (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2016/05/15

Rachunkowa pomoc od kancelarii BSO

Zawód tajemniczego klienta od podszewki

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Zawód tajemniczego klienta od podszewki (...) Statystyki dowodzą, że najczęstszą przyczyną rezygnacji klientów z usług świadczonych przez daną firmę jest niezadowolenie z obsługi. Mówią również, że jedynie kilka procent rozczarowanych kontaktami z pracownikami osób składa skargi lub w inny sposób informuje o swoich odczuciach. Odpowiedzią wielkich przedsiębiorstw na to zjawisko jest przeprowadzenie badań (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2015/12/23

Zawód tajemniczego klienta od podszewki

Jak łatwo rozliczyć różnice kursowe?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

Jak łatwo rozliczyć różnice kursowe? (...) Prowadzenie własnej firmy wymaga rzetelności i uważnego pilnowania terminów. W ciągu roku jest kilka dat określających dopełnienie pewnych urzędowych formalności, o których żaden przedsiębiorca zapomnieć nie może. Jedną z takich dat jest koniec pierwszego miesiąca roku obrotowego, kiedy to trzeba zawiadomić pisemnie naczelnika urzędu skarbowego, jeśli zdecydowaliśmy się na rachunkowe rozliczenie różnic kursowych.METODA RACHUNKOWAWarto jednak pamiętać, że metoda rachunkowa obliczania różnic kursowych wymaga spełniania dwóch warunków (art. 9b ust. 3 ustawy o CIT i art. (...)

Dodany przez Michalina Jaworska | 2015/07/16

Jak łatwo rozliczyć różnice kursowe?

Korzystne ubezpieczenia dla firm

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Korzystne ubezpieczenia dla firm (...) Prowadzenie firmy to skomplikowane zadanie, szczególnie że należy myśleć o wielu różnych rzeczach i nie można sobie pozwolić na żadne błędy. Dlatego też czasami warto poszukać sposobu na to, aby przynajmniej część odpowiedzialności przerzucić na inne firmy lub osoby, bo wtedy nie trzeba będzie przez cały czas zastanawiać się nad tym, czy wszystko jest w porządku, tylko będzie można zwyczajnie skupić się na pracy. Osoby, które chciałyby zainwestować w ubezpieczenie firmy powinny zdać sobie sprawę, że nawet jeżeli takie pieniądze wydają się duże, to w razie jakiegokolwiek (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2015/05/26

Korzystne ubezpieczenia dla firm

Inwestowanie na giełdzie bez tajemnic

Skojarzone z tym artykułem: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Inwestowanie na giełdzie bez tajemnic (...) Rozpoczęcie przygody z inwestowaniem wielu osobom wydaje się bardzo ryzykowane, ale w praktyce można zabezpieczyć się przed ewentualnymi stratami.Oczywiście, w tym przypadku bardzo sprawdza się zasada, zgodnie z którą nie powinno się nigdy inwestować w coś, na czym się w ogóle nie zna. Błąd ten może być bardzo kosztowny, zwłaszcza jeżeli chodzi o duże inwestycje związane z ogromnymi kwotami. Wyjściem z tego typu sytuacji jest to, że dom (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2015/05/08

Inwestowanie na giełdzie bez tajemnic

Dobre inwestycje

Skojarzone z tym artykułem: banki, biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Dobre inwestycje (...) Finansowanie firm, finansowanie inwestycji czy też  finansowanie działalności gospodarczej nigdy jeszcze nie było tak proste. Nie wychodząc na spotkanie z doradcą kredytowym, nie ruszając się z domu możecie samodzielnie w internecie odnaleźć oraz wybrać najlepszy dla siebie kredyt hipoteczny, kredyt na mieszkanie, kredyt mieszkaniowy, kredyt na dom, kredyt samochodowy. Wystarczy, że skorzystacie z porad fachowego serwisu internetowego. Jeżeli prowadzisz biznes platforma internetowa pomoże ci w podjęciu decyzji na temat tego, jakie kredyty dla firm (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/03/22

Dobre inwestycje

Jak założyć swój biznes?

Skojarzone z tym artykułem: biznes, inkubatory biznesu, pieniądz, przedsiębiorstwa

Jak założyć swój biznes? (...) Załóżmy, iż masz już pieniądze na start a także wiesz już, na czym opierać się będzie twój biznes. Okazuje się niestety, że masz zbyt mało środków na prowadzenie biznesu w dalszym horyzoncie czasowym zanim własna firma zacznie na siebie zarabiać. Dochodzisz do wniosku, że potrzebny jest ci inwestor finansowy z pokaźnym portfelem. Nie jest to zbyt dobra informacja, gdyż rodzi ona dalsze komplikacje i problemy. Im bardziej twoja inwestycja wymaga pieniędzy tym trudniej będzie ci wyszukać a także namówić do tej inwestycji potencjalnego inwestora. Mam już dość tyrania na etacie w korporacji. Gdy (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2014/01/03

Jak założyć swój biznes?

Rola kultury

Skojarzone z tym artykułem: dofinansowania, ekonomia, fundusze europejskie, pieniądz, przedsiębiorstwa

Rola kultury (...) Wypada się zgodzić, że rzeczą z której my Polacy powinniśmy być dumni to krajowa kultura i tożsamość narodowa. Nasz narodowy priorytet kultura i dziedzictwo kulturowe zawsze stawiał kulturę i wykształcenie na pierwszym miejscu. Nie ulega też niejasności, że dziedzictwo kulturowe to najpotężniejsze narzędzie do budowania autorytetu Polski na świecie i europie. Co powinno być najbardziej rozpoznawalną i kojarzoną z Polską rzeczą. (...)

Dodany przez Grzegorz Żak | 2013/12/30

Rola kultury

Rejestrowanie godzin pracy

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Rejestrowanie godzin pracy (...) Do prowadzenia ewidencji czasu pracy jest zmuszona każda firma. Obowiązek szczegółowej ewidencji czasu pracy to przymus dla każdej firmy, ale i przy okazji bodziec do redukcji zbędnych kosztów funkcjonowania firmy. Określają to przepisy kodeksu pracy - a dokładnie art. 149 i rozporządzenia Ministra Pracy. Nawet jeśli zatrudniona jest tylko jedna osoba firma musi prowadzić dla niej osobny wykaz, obejmuje to wszystkich zatrudnionych niezależnie od umowy i stosunek prawny. W ewidencji powinny znaleźć się takie informacje jak:Wszystkie firmy mają narzucony obowiązek zapisywania tak zwanej ewidencji czasu pracy osób zatrudnionych dla poprawnego obliczania wynagrodzenia. Nie ma znaczenia ilość zatrudnionych osób czy rodzaj prowadzonego przedsiębiorstwa. Reguluje to artykuł 149 k.p., niemniej jednak nie formułuje dokładnie co powinna poprzednio napomknięta ewidencja obejmować . Robią to dopiero odpowiednie rozporządzenia Ministra Pracy z 28.05.1996r. Na ich mocy karty ewidencji czasu pracy (...)

Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2013/10/24

Rejestrowanie godzin pracy