Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2017/04/22

Ściąganie długów z Norwegii
Odkąd Polska została członkiem Unii Europejskiej, wielu lokalnych przedsiębiorców zaczęło prowadzić interesy z zagranicznymi inwestorami.

Norwegia, mimo iż nie jest członkiem wspólnoty, również umożliwiła taką opcję. Niestety, prowadząc własną działalność niekiedy można trafić na nieuczciwą osobę.

W takiej sytuacji, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest różnica pomiędzy Polską a Norwegią w systemie ściągania długów? Niestety jest, i to spora. Z uwagi na ogromne różnice legislacyjne windykacja w Norwegii może być praktycznie niemożliwa do przeprowadzenia, przynajmniej na własną rękę. Z tego powodu warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się ściąganiem długów poza granicami Polski. Są to przeważnie placówki prawnicze, w których zatrudnieni są znawcy prawodawstwa różnych krajów. Dzięki nim dowiemy się, jak rozpocząć odzyskanie należności w Norwegii, jakie dokumenty będą nam do tego potrzebne, na jakie kroki względem dłużnika możemy sobie pozwolić. Następnie postanowimy, w jakim zakresie chcemy zatrudnić daną kancelarię. Może nam ona wyłącznie służyć radą, bądź też przeprowadzić całą windykację w naszym imieniu. Współcześnie na terenie Polski działa wiele firm oferujących tego typu usługi, nie powinniśmy mieć problemu ze zlokalizowaniem którejś z nich.

Windykacja w Norwegii może być bardzo skomplikowana, jeśli nie znamy prawa obowiązującego w tym kraju. Dlatego jeśli chcesz, aby była ona skuteczna, powinieneś zatrudnić specjalistów. Kancelaria prawnicza, zatrudniająca ekspertów od norweskich kodeksów, nie powinna być trudna w znalezieniu.

Fotorelacja


biznes
finanse
przedsiębiorstwa