Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Michalina Jaworska | 2013/12/10

Warszawa jest miejscem licznych możliwości
Warszawa jest miejscem wielu możliwości: każdy człowiek wie, że w dużych miastach o wiele łatwiej osiągnąć spore zyski.

Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Szczecin, Gdańsk pozwalają osiągać o wiele wyższe zyski. W Pcimiu, Górze czy Legnicy zyski i możliwości są o wiele mniejsze. Dlatego biuro rachunkowe lepiej otworzyć w dużym mieście i dużej aglomeracji miejskiej. Usługi księgowe pozwalają przetrwać niejedno.

Usługi rachunkowe są sposobem funkcjonowania wielu firm. Księgowość, rachunkowość, obsługa księgowa firm oraz obsługa rachunkowa firm pozwalają znaleźć trwałe miejsce na rynku. Każda firma musi mieć dobrą i rzetelną księgowość, czyli obsługę księgową. Najlepiej, gdy znajduje się ona poza firmą, ponieważ wówczas możliwości są większe – można oszczędzić na pensjach pracowników, składkach, podatkach i wszystkich kłopotach związanych z chorobami i wszelkimi sprawami pracowniczymi. Pracodawca stara się oszczędzać tam, gdzie to jest możliwe i trudno ich o to winić. Nie jest to nic nadzwyczajnego.

Działanie poza firmą ma wiele plusów i niesie ze sobą liczne korzyści. A takie korzyści mają kapitalne znaczenie dla każdego biznesu. Niech firmy zewnętrzne naliczają pensje i zmagają się z płaceniem faktur, rachunków, składek i podatków. A firma zlecająca takie działania może poświęcić czas na rozwój firmy, dywersyfikację jej działań, lokowanie przychodów, poszukiwanie oszczędności i wszystko to, co daje dobre zyski i pozwala mieć więcej, więcej, więcej. Biuro rachunkowe wyręczy w działaniach finansowych oraz przyniesie sporo zysków każdej firmie.

Bez dobrego biura rachunkowego niewiele osób byłoby w stanie funkcjonować w sposób optymalny oraz normalny. Normalność takiego funkcjonowania jest bezcenna. Biuro rachunkowe musi monitorować zmiany przepisów i dbać o to, co przyniesie zysk zleceniodawcy. Błędy są niewybaczalne. Poza tym błędy w działaniach biznesowych kosztują dzisiaj bardzo drogo, nawet mogą wiązać się z koniecznością zamknięcia danej firmy. A jest to fatalne dla dobrobytu i przychodów. Zatem biuro rachunkowe za wszelką cenę stara się unikać błędów, pomyłek oraz uchybień wszelkiego rodzaju.

Autor artykułu jest na co dzień pracownikiem Biura Rachunkowego TBR z Warszawy.

Fotorelacja


biznes
biuro
finanse
podatki