Ciekawostki

Najnowsze

Co zrobić w sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania za szkody na mieniu i osobie powstałe w wyniku kolizji drogowej? Jedynym skutecznym sposobem na dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty należnych odszkodowań jest szukanie specjalizującego się w prowadzeniu spraw z firmami ubezpieczeniowymi. Większa i szersza znajomość różnych przepisów prawnych pozwala często dużo bardziej skutecznie wywalczyć duże sumy odszkodowań nawet w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poinformowała o wydaniu publikacji na temat efektywności różnych rodzajów badań marketingowych. Publikacja wydana została pod patronatem Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia, specjalizującego się w prowadzeniu profesjonalnych badań marketingowych i badań produktów przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod badawczych takich jak Studio CATI.


Dodany przez Waldemar Arciszewski | 2013/12/21

Wypadek na drodze
Funkcjonowanie w ruchu drogowym jest czynnikiem który w znaczący sposób warunkuje nasze bezpieczeństwo.

W zależności o tego jak bardzo jesteśmy rozważni, ostrożni i zaangażowani myślowo właśnie w te kwestie, skupiamy się mniej, czy też bardziej na sytuacjach zachodzących w ruchu drogowym . To z kolei warunkuje stopień bezpieczeństwa jaki jesteśmy w stanie zapewnić innym uczestnikom.

Bardzo często nieodpowiedzialne zachowania na drodze, brak uwagi i zburzenia koncentracji oraz wiele pokrewnych elementów związanych z tą kwestią, przyczyniają się do wzrostu częstotliwości wypadków drogowych. Jest to element bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia uczestników ruchu, choć bardzo często kwestie te skupiają się przede wszystkim na drobnych stłuczkach.

Każdy posiadacz samochodu dba o to, aby jego pojazd był ubezpieczony. Dzięki temu, jakiekolwiek stłuczki niezależnie od tego, czy spowodowane z jego winy, czy też winowajcą jest ktoś inny, są podstawą do ubiegania się o odszkodowanie. Odszkodowania stanowią element bardzo istotny, w kontekście naprawy uszkodzeń jakich doznał nasz samochód.

Dlatego też należy skupić się na nich w najwyższym stopniu i zadbać o to, aby ubezpieczenie obejmowała jak najwięcej punktów. Uzyskiwanie odszkodowań w tym wypadku znacząco zależne jest od faktu winy. Jeśli winowajcą całego zdarzenia, co najczęściej stwierdza policja, jest drugi uczestnik ruchu, to właśnie z jego ubezpieczenia uzyskujemy zwrot kosztów. W takich kwestiach niełatwo jest o uzyskanie zwrotu niezależnie od winy, ponieważ cała procedura jest bardzo czasochłonna, jednak w efekcie końcowym uzyskujemy swoją należność, bez ingerencji osób trzecich takich jak adwokat i zespół kancelarii.

W wyjątkowych sytuacjach, związanych z trudnościami w zakresie uzyskiwania odszkodowań z tytułu wypadku lub stłuczki, pomaga wyspecjalizowana kancelaria zajmująca się odszkodowaniami. Takie przypadki należą jednak do rzadkości i związane z powikłaniami w dokumentacji, lub też jednorazową nieterminowością w spłaceniu odszkodowania.

Fotorelacja


usługi
biznes
prawo